Albanian AC Milan Fans

Status
Not open for further replies.

ROSSONERO_PR

I-BRA-vissimo !
Joined
Jan 15, 2006
Messages
858
Reaction score
0
Location
PRESHEVË / PRESEVA VALLEY.
Fav. Players
MALDINI, NESTA, KAKA', KALADZE, BEHRAMI, LORIK CANA, BOGDANI, PATO, MARADONA, M.V.B etc.
milanissimo said:
po ju ka pas mbet pak embel :D prej lojes me Rusine :D :D

PO PO - veq i humbëm 3 pikë shumë të vlefshme !

P.S.; A t'ka ardhun PM preje meje a jo :D
 

milanissimo

Milan Veteran
Joined
Aug 30, 2006
Messages
2,082
Reaction score
0
Location
Kosova
Fav. Players
van basten, pirlo, nesta, kaka`
ROSSONERO_PR said:
PO PO - veq i humbëm 3 pikë shumë të vlefshme !

P.S.; A t'ka ardhun PM preje meje a jo :D
po,po :)
 
Joined
Dec 31, 2006
Messages
6
Reaction score
0
Fav. Players
Gila Kaka Sheva
pershendetje te gjithve qe jeni ketu, veq deshta tju informoj qe eshte qel forumi ne shqip per te gjithe tifozet shqiptar te milaanit kudo qe jan, forumi eshte ende ne perpunim po besoj me kohe dhe me kontributin tuaj do i arijm te gjitha www.milanista-ks.tk
ju mir presim !!!!
 

Besi

¤ TheSaint ¤
Joined
Mar 6, 2004
Messages
6,706
Reaction score
0
Location
Albania
Fav. Players
Maldini , Kaká
Flm per oferten vlla .. po editoje postin sa nuk ta ka pa admini , se da hash ban .. hehehe.. po forume ku ka shiptar un per vete personalisht nuk hy asniher.. flm per thirjen.
 

ROSSONERO_PR

I-BRA-vissimo !
Joined
Jan 15, 2006
Messages
858
Reaction score
0
Location
PRESHEVË / PRESEVA VALLEY.
Fav. Players
MALDINI, NESTA, KAKA', KALADZE, BEHRAMI, LORIK CANA, BOGDANI, PATO, MARADONA, M.V.B etc.
Besi said:
Flm per oferten vlla .. po editoje postin sa nuk ta ka pa admini , se da hash ban .. hehehe.. po forume ku ka shiptar un per vete personalisht nuk hy asniher.. flm per thirjen.

Mirë kishte me qenë që ta spjegoni pak më mirë ate që e thatë. Nëse nuk hyni në Forume ku ka Shqiptarë, atëherë nuk ju kuptoj përse shkruani këtu - ku pikërisht kjo Faqe i dedikohet vetëm Shqiptarëve, edhe pse Forumi është i huaji. Mua më duket paksa nënvlersuese, megjithatë kërkoj falje. Duhet të jeni mirnjohës për ofertën, mirpo jo edhe të sillemi në atë mënyrë, sepse mua më tepër po më duken si ofenduese qato fjalë.
Kurse, sa i përket Ofertës - Unë personalisht e shprehi falemnderimin - nga personi në fjalë. Kam një Vërejtje ....Nuk e dij se sa do të ketë Suksese Forumi në fjalë, përderisa përdoret domeni tk. Vlersoj se shumë lehtë mundet të trashëgohet nga ndonjë Tifoz i skuadrës rivale të Interit apo edhe të Juventusit, dhe të bëjnë hajgare me temat në fjalë dhe vet Forumin në përgjithësi.
Ky ishte vetëm Opinioni im, sepse megjith ate Ju dëshirojë Suksese për iniciativën tuaj.
 
Joined
Dec 31, 2006
Messages
6
Reaction score
0
Fav. Players
Gila Kaka Sheva
Besi said:
Flm per oferten vlla .. po editoje postin sa nuk ta ka pa admini , se da hash ban .. hehehe.. po forume ku ka shiptar un per vete personalisht nuk hy asniher.. flm per thirjen.

as mendjen bile se kam me editu dhe shume ma ha mu k**i a do me pa admini a jo une ju kam bere ftes qe te vini ne forum dhe bashk da bojm forumin te fort e ju ndaq ajdeni ndaq kur mos ajdeni ben edhe pa ty ish kon ma mir me shku me naj forum te shkive e atje zbavitu
 
Joined
Dec 31, 2006
Messages
6
Reaction score
0
Fav. Players
Gila Kaka Sheva
ROSSONERO_PR said:
Mirë kishte me qenë që ta spjegoni pak më mirë ate që e thatë. Nëse nuk hyni në Forume ku ka Shqiptarë, atëherë nuk ju kuptoj përse shkruani këtu - ku pikërisht kjo Faqe i dedikohet vetëm Shqiptarëve, edhe pse Forumi është i huaji. Mua më duket paksa nënvlersuese, megjithatë kërkoj falje. Duhet të jeni mirnjohës për ofertën, mirpo jo edhe të sillemi në atë mënyrë, sepse mua më tepër po më duken si ofenduese qato fjalë.
Kurse, sa i përket Ofertës - Unë personalisht e shprehi falemnderimin - nga personi në fjalë. Kam një Vërejtje ....Nuk e dij se sa do të ketë Suksese Forumi në fjalë, përderisa përdoret domeni tk. Vlersoj se shumë lehtë mundet të trashëgohet nga ndonjë Tifoz i skuadrës rivale të Interit apo edhe të Juventusit, dhe të bëjnë hajgare me temat në fjalë dhe vet Forumin në përgjithësi.
Ky ishte vetëm Opinioni im, sepse megjith ate Ju dëshirojë Suksese për iniciativën tuaj.

kjo eshte pergjigje me logjik flm ghith ashtu nga ana e juaj .
e di dhe te kuptoj plotsisht por eshte fillimi dhe do perpiqemi qe ti evitojm te gjitha ne lidhe me keqperdorimin e forumit dhe pikerisht ky ka qen qellimi e fteses nga ana ime
 

Besi

¤ TheSaint ¤
Joined
Mar 6, 2004
Messages
6,706
Reaction score
0
Location
Albania
Fav. Players
Maldini , Kaká
Gila-Sheva said:
as mendjen bile se kam me editu dhe shume ma ha mu k**i a do me pa admini a jo une ju kam bere ftes qe te vini ne forum dhe bashk da bojm forumin te fort e ju ndaq ajdeni ndaq kur mos ajdeni ben edhe pa ty ish kon ma mir me shku me naj forum te shkive e atje zbavitu

A permenda dikund forum te shkijeve ? Tash shko pick nones..

Vec pun e sekondave osht kur ki me dal prej ktu.
 

albion tifo

Forever Milanista
Joined
May 10, 2002
Messages
1,755
Reaction score
0
Location
Kosovo
Fav. Players
Maldini, Nesta, Pipo, Boban, MVB, Gullit, Baresi, Billy, Seedorf, Zambrotta, Weah, Stam, Zlatan
sjon punt moir

Besi said:
A permenda dikund forum te shkijeve ? Tash shko pick nones..

Vec pun e sekondave osht kur ki me dal prej ktu.
Masi un i kom 26 pranvera po me doket qe jom me i vjetri ketu edhe me bjen me kritiku ...skem nevoj mu shajt e me perfrdore fjale qe sja vlejn ndaj njoni tjetrit ketu se nder men me nda token e babes nuk e kem ketu,ketu me sa di un na lidh vetem nje qellim e aj esht me sa e di un MILAN,un nuk e njoh asnjonin ketu personalisht edhe nuk pretendoj me ja mbajt anen dikujt,ketu c'do informate qe jepet nermjet neve shqiptarve qe shkrujm ne qet forum eshte e vlefshme,mirpo nuk kem nevoj me insistu ne dicka sepse asnjo prej neve i vogel nuk esht e patriotizmi ne internet bash mu nuk ma mer mendja qe ja vlen mu permend se patriotat ndryshe e nderojn vendin e vet.
ma mer mendja qe e kom spjegu mir qato qe un personalisht e mendoj,e djem urime fitorja ndaj EMPOLIT dhe me ka fascinu Ronaldo,Urime kthimi Serginjos e me duket edhe urime edhe Champions Liga se Palermo ka humb.
Edhe nje informate shtese
Lojen e kom kqyr ne kafiq me nja pese dosta Milaneza,edhe jon ardh nja tri grupacione me fembrra qe ishin kon me Milanon,sinqerisht zemra mal mu ka bo se kan bo Cheers ma shum se na kur jon bo gollat e Millanos,e aty jon mbet pa text do dosta tjer qe jan fansa te Manchesterav,Romes,Juves,Inter,Arsenal,etj.a njekohsisht ka qen tu lujt loja Barselones (kerkush nuk u afru ne qat televizor me kqyr at loj)Keshtu qe ne jem ekipi ma argtues Ne Bote dostat e mi se Milanomania eshte shum e perhapur,e neser nese inkuadrohet ndonje femberr ne ket post nuk esht e mir per sy nese forumin e shqiptarve e sheh me tshame ndermje veti etc etc jo qe un jam tip qe nuk shaj ama barem kur te shkruj mundona mu rujt e mas paku mi shajt haverat e mi te Milanit.
 

ROSSONERO_PR

I-BRA-vissimo !
Joined
Jan 15, 2006
Messages
858
Reaction score
0
Location
PRESHEVË / PRESEVA VALLEY.
Fav. Players
MALDINI, NESTA, KAKA', KALADZE, BEHRAMI, LORIK CANA, BOGDANI, PATO, MARADONA, M.V.B etc.
Sado që mundohesh ta anashkalosh një temë konfliktuoze, është e vështirë me që kemi të bëjmë me tipare dhe vese të njejta, aq më tepër kur kemi parasysh se të gjithë ne jemi Shqiptar.
Mua personalisht më pëlqejnë fjalët e "kuqezi" sepse në njëfar mënyre njejtë sikur unë mundohet ta anashkaloj problemin në fjalë, mirpo nëse diçka dhezet mes Shqiptarëve, ajo nuk do të shuhet pa i dal flaka krejt.

Po që se flitet për moshën e antarëve të forumit :D ather si duket unë prap po dal më i moshuari këtu (28) :tongue: Besoj se nuk ka rëndësi aq të madhe mosha, me që të gjithë jemi aty afër diku. Mirpo, nuk duhet ashtu në mënyrë vulgare të eksplodojmë përnjëherë. Të mos e zgjasim më tepër sepse edhe vet antari më sipër i sqaroi disa gjëra në detaje se për çfar jemi këtu, unë besoj se do të mbetet me kaq, dhe t'i kthehemi lojës së MILANOS. Asnjëri prej neve këtu nuk jemi antarsuar për t'u urryer mes veti, e aq më pak për t'u sharë mes veti.
Sa i përket lojës së Empolit, personalisht jam fascionu me lojën në pjesë të parë. Të them të drejtë, pas pjesës së parë të ndeshjes me Bayern.M. - Milano nuk ka luajt aso loje të mirë këtë Sezon. Pra, ishte loja që më ka pëlqyer më së tepërmi këtë Sezon - kjo që u zhvillua mbrëmë kundër Empolit.
Është shumë me rëndësi, pasi që neve tash më gjendemi në pozitën e 5-të në Tabelë dhe jemi vetëm 1 pikë më pak se vendi i katërt Palermo (që është me 1 Lojë më tepër), dhe që u ndërpren shkaku i Skandalit. Neve na ka mbet pa u zhvilluar loja kundër Ascolit pra, dhe nëse e fitojmë Ascolin në San Siro (Lojë që do të zhvillohet javën e ardhshme), ne do të gjendemi në pozitën e katërt në Tabelë me + 2 pikë ndaj Palermos që për momentin gjendet në atë pozitë.
FORZA GRANDE MILAN - ROSSONERI SIAMO NOI ;)
 

Besfort

Milan Legend
Joined
Nov 23, 2005
Messages
6,335
Reaction score
27
Location
Republic of Kosovo
Shipe.. une ket Thread e kom hap per me mujt edhe na shqiptart me komuniku ktu , e jo kshtu , Besi mu bo Real , pe jepi mendimin tem ki gabu qe the ku ka shqiptar nuk shkoj... ti shqiptar je vet.
Une e di qe ti i ki thon Adminit per me Banirat ket Gila-Kaka, po sosht mir se ti i ki thon ati qe tka shajt nThread " Albanian Ac.Milan Fans " .
tMundohem ta mbajm ket forum tBashkum skena nevoj as shkijet mi shajt as kurkond , ata e kan tVetin na tonin.
e sa per forumin qe kallzoj tipi.. me Domain .TK ska me kon kerka se asi sendi qe qel gjethkush edhe shum EASY osht me Hackirat web-in.
Per me hap web-Forum osht mir em mujt me kontribu e me hap njo me .com ose .net , Pa banera e pa Pop-Up .

Ps. Mos ti lojm Adminat me mendu qe jena tu u shajt ktu krejt kohen.
 

Besi

¤ TheSaint ¤
Joined
Mar 6, 2004
Messages
6,706
Reaction score
0
Location
Albania
Fav. Players
Maldini , Kaká
Besfort , moral sem duhet vlla.. se shume thjesht i tregova.. sdu me kon ne forum ku jon krejt shqiptar .. se ska debat aty .. aty krejt kush me u kallzu me i mencem.. Admin kum kon te forumi ballisteve.. dola prej atje.. edhe se kam ndermend me shku forume shiptarve.. se skemi as tradit per me e mbajt ni forum..

Kti tipit i thash flm per thirjen po smuj.. e pergjigjja atij isht me ironi .. dhe mkallzon mu cellin forum me shku .. shkijeve a tkuj .. un kerkund nuk permenda shkije.. plus patriotizem neper internet mos mkallzoje mu .. ne kallzoje atje ku duhet..

Adminat se din hic per ket pun .. se super-moderatori e ka shti ne ban..

Po e shof se edhe ktu .. 5 shiptar jena.. erdh i 6-ti .. ma prishi krejt filmin.. ne qihet me at forumin e vet tash ..
 
Last edited:

Besfort

Milan Legend
Joined
Nov 23, 2005
Messages
6,335
Reaction score
27
Location
Republic of Kosovo
Hajt bre se bohet mir... une per veti vetem nKEt forum jom i regjistrum . edhe se kom ndermend mu regjistru kurku tjeter

edhe pe shoh qe nime spaske pas faj... ja paske bo flm per thirrjen edhe per tmiren e tina pi tregon me editu , e lexova ma shum me vemendje.
po nejse ka ksi njerz qe veq him me prish pun, regjistrohen ka 20 her veq mu shajt.
sendi par qe ma gerditi forumin e tipit:

Continue to MILANISTA-KS.TK: Forumi i par shqiptar pr fansat e njrs ndr skuadrat m t mira n bot...
kqyrja fjalt e shkrume :head:
 
Last edited:

black-eagle

Only ACM -
Joined
Feb 24, 2006
Messages
1,462
Reaction score
0
Location
Gjilan,kosova
Fav. Players
Kaká,Pato,Sheva
Hajd bre shnosh mos u Perlani tasht ... Po kallxoni sod qka po bojna me BAYERIN :) kismet pi mujna 0-1 by KAKA
Edhe ma mer menja qe kina me fitu se pi italis as 1 ekip su kualifiku ma mer menja qe MILANO edhe nese Kualifikomi kismet ne FINALE jemi qaoo.


MET MIRA (K)
 
Last edited:

Besi

¤ TheSaint ¤
Joined
Mar 6, 2004
Messages
6,706
Reaction score
0
Location
Albania
Fav. Players
Maldini , Kaká
Inshallah fitojm .. ama me Inzaghi perpara.. se di a mund me shti goll ai .. se ska luj moti .. ma mire me lujt me Oliveiren... kena shans tmir me fitu prap.. se Kaka osht ne top form.. edhe jeton per kshtu loja..

FORZA MILAN !!
 

DugiNesta

the epic #3
Joined
Jul 4, 2005
Messages
8,228
Reaction score
0
Location
Kosova
Fav. Players
Nesta - Maldini - El Shaarawy - Kaka - Gattuso - Messi
Duhet mi mujt ata muta. Se tullusum I kom gjermont :head:
Sdi qka nonen pi ja nis ky muti jon me pippon :rolleyes: Aj qe sa nuk ka lujt, as ne vrapu nuk din :head: se leje mo me dhon goll. Pajtona me Besin, duhet mi ja nis me Olivieren. Edhe ishalla Kaka na pshton diqysh se prej tjeter kunja mos pritni :S

Forza Milan :star:

Ps : 2sh e kom shti ne bastore :tongue:
 

DugiNesta

the epic #3
Joined
Jul 4, 2005
Messages
8,228
Reaction score
0
Location
Kosova
Fav. Players
Nesta - Maldini - El Shaarawy - Kaka - Gattuso - Messi
OO shqiptar a e pat prom, qysh i kallxum gjermonve qka osht futbolli :tongue: Bravo Seedorf edhe Pippo. Nuk kom besu qe i mumi qishtu a. Ne pjes te par jena kon mat mir, ne te dyten mut na kan bo valla, po me Nesten aty ska :tongue: Shum I fort u kon Nesta lojtari ma I mir I jon u kon. Edhe aj salihamigjiq qysh i hini bre shkavin e nones :mad:
 

black-eagle

Only ACM -
Joined
Feb 24, 2006
Messages
1,462
Reaction score
0
Location
Gjilan,kosova
Fav. Players
Kaká,Pato,Sheva
hahaha Urime krejtve edhe valla zemra ma ka ni 90% qe kina me fitu se si hupi romaa thojsha naj ekip pi italis ska qare (K)

ishmi ne FINALE :D
 

Besi

¤ TheSaint ¤
Joined
Mar 6, 2004
Messages
6,706
Reaction score
0
Location
Albania
Fav. Players
Maldini , Kaká
Hehehe.. loj e fort prom.. e kemi dekllasu krejt Bayernin.. sja mur mendja askujt se kshtu ka me dal..

FORZA MILAN !!
 

milanissimo

Milan Veteran
Joined
Aug 30, 2006
Messages
2,082
Reaction score
0
Location
Kosova
Fav. Players
van basten, pirlo, nesta, kaka`
auuu, bre veq 2-0 kemi mujt bile nja 5 deri qe tash
:D une e kom plus 3 ne bast
 

Besfort

Milan Legend
Joined
Nov 23, 2005
Messages
6,335
Reaction score
27
Location
Republic of Kosovo
ihh smujta me kqyr lojen asnjona prej Premiumave qe i kom se qiti ku me dit pse.
po nejse e kqyri higjlights .
qysh ke loja .. qe ndonjoni prej juve e ka pa mundet ndoshta me ma spjegu.
Thx.
 

DugiNesta

the epic #3
Joined
Jul 4, 2005
Messages
8,228
Reaction score
0
Location
Kosova
Fav. Players
Nesta - Maldini - El Shaarawy - Kaka - Gattuso - Messi
Besfort said:
ihh smujta me kqyr lojen asnjona prej Premiumave qe i kom se qiti ku me dit pse.
po nejse e kqyri higjlights .
qysh ke loja .. qe ndonjoni prej juve e ka pa mundet ndoshta me ma spjegu.
Thx.

Tu bre nonen edhe un qashtu kishe pe japin naj njona prej tyne e nuk shkova ne bastore hiq :head:

Edhe nime O shqiptar shkruni ma shum ne qet thread, se kta shkijet e qelen te veten se pot ja qi te dekmit :mad:

Forza Milan :star:
 

milanissimo

Milan Veteran
Joined
Aug 30, 2006
Messages
2,082
Reaction score
0
Location
Kosova
Fav. Players
van basten, pirlo, nesta, kaka`
mendoj qe 4 lojte e fundit kemi lujt shume mire,edhe po doket qe per momentin nuk e kemi asnje te lendum, O SA MIRE ME KANE MILANIST :)
 

Besfort

Milan Legend
Joined
Nov 23, 2005
Messages
6,335
Reaction score
27
Location
Republic of Kosovo
du me ja kajt nonen me shti singel milanin kunder manches X .
le te kap ku te kap shnosh se milanit humbje kurr sja kom jep as skom me ja jep
 

milanissimo

Milan Veteran
Joined
Aug 30, 2006
Messages
2,082
Reaction score
0
Location
Kosova
Fav. Players
van basten, pirlo, nesta, kaka`
eh,ishalla X veq me gola 2-2 kish me kane super :)
 

Besfort

Milan Legend
Joined
Nov 23, 2005
Messages
6,335
Reaction score
27
Location
Republic of Kosovo
loj e mir e milanos , mkan pelqy krejt ekipa qysh kan lujt.. hallall veq duhet me dit qe me Ascolin kena lujt e jo me Manchen.
hajde ishalla don zoti e tja u mshelim gojen ktynve qe thojn e ka mujt Romen 7:1 e juve edhe ma zi .
 

Besi

¤ TheSaint ¤
Joined
Mar 6, 2004
Messages
6,706
Reaction score
0
Location
Albania
Fav. Players
Maldini , Kaká
Besfort said:
du me ja kajt nonen me shti singel milanin kunder manches X .
le te kap ku te kap shnosh se milanit humbje kurr sja kom jep as skom me ja jep

Shtije 2 .. :) A si beson Kakes ?
 

Besfort

Milan Legend
Joined
Nov 23, 2005
Messages
6,335
Reaction score
27
Location
Republic of Kosovo
Besi said:
Shtije 2 .. :) A si beson Kakes ?
hmm.. pasha zotin spo di qka me bo.. mendova me shti X se.. thash qe milano kqyr veq me jep golla atje pa mar parasysh qfar barazimi del.
veq tPresim edhe pak ishalla spo na lendohet dikush , a nese lujm me qeta lojtart standart e shti 2sh ja qi nonen.
 

DugiNesta

the epic #3
Joined
Jul 4, 2005
Messages
8,228
Reaction score
0
Location
Kosova
Fav. Players
Nesta - Maldini - El Shaarawy - Kaka - Gattuso - Messi
milanissimo said:
mjafton nje X me gola... :devilfir:

Jo valla X hiq :) Po rrafsh 2sh ka me ja fut Milanos mut ka me bo se na nuk jena Roma :head: Kini me pa ;)
 
Status
Not open for further replies.

Schedule
Top