Red Star Celebrate Cup Success

scharatz

Milan Icon
Joined
Apr 10, 2002
Messages
3,029
Reaction score
0
Location
N17 0AP
what's up PFC!? :)

i got an article on soccerage.com for you. i hope you'll like it! :)

-------------------------------------------------------------------------------------
Red Star Celebrate Cup Success Over Sartid Smederevo

05/29/2002. Storied Yugoslav capital side Red Star Belgrade celebrated their 19th Cup success with a hard-earned 1-0 win over Sartid Smederevo on Wednesday.

A powerfully-headed goal by Mihajlo Pjanovic on 20 minutes proved decisive, in a match that was limited in its technical appeal by the rain-soaked conditions.

Sartid Smederevo: Zilic, Damjanovic Zeljko, Radosavljevic (Djurkovic 77), Kizic, Paunovic, Socanac, Bogdanovic, Vaskovic, Mirosavljevic, Kekezovic (Panic 73), Antunovic (Zecevic 46)

Red Star Belgrade: Randjelovic, Markovic, Vidic, Vitakic, Lalatovic, Bratic, Gvozdenovic, Milovanovic (Milan Dudic 70), Boskovic (Jelic 89), Pjanovic, Bogavac (Ilic 80)

Booked: Antunovic, Damjanovic, Soconac, Kekezovic (Sartid); Bratic, Pjanovic (Red Star)

Attendance: 10,000
 

PFC

Joined
May 22, 2002
Messages
3
Reaction score
0
--------------------------------------------------------------------------------
Crveno-beli u klubu „Bombo“ obeleћili pobedu nad Sartidom i osvajanje Kupa Jugoslavije
Zvezdini fudbaleri na slavlju kod Dћeja
BEOGRAD - Fudbaleri, stru?ni љtab i ?elnici Crvene zvezde su dugo u no?i 30. maja proslavljaljali osvajanje Kupa Jugoslavije, 19. po redu u istoriji kluba, poslednjeg pod tim imenom. Radost je po?ela nakon Pjanovi?evog gola u finalu protiv Sartida (1:0), nastavljena je tokom i posle primopredaje pehara, a okon?ana u klubu „Bombo“ na Dor?olu, ?iji je vlasnik poznati peva? Dћej Ramadanovski.

- Zasluћili smo da se malo opustimo. Osvajanjem Kupa uspeli smo da se koliko-tolko iskupimo za neuspeh u prvenstvu, ali i sebi damo obavezu da taj pehar odbranimo u narednoj sezoni. Naravno, uz osvajanje titule koju smo ove godine naћalost izgubili - izjavio je kapiten crveno-belih Nenad Lalatovi? i dodao: - Smatram da smo mogli i ubedljivije da slavimo protiv Sartida, me?utim jako teљki uslovi za igru, pra?eni kiљom tokom ?itavog me?a, omeli su nas da pruћimo bolju igru. Ruћno vreme je sigurno oteћalo posao i naљim rivalimaa, tako da je u finalu izostala lepљa igra. Iskoristili smo sve mane Smederevaca, a pogodak Pjanovi?a bio je dovoljan za slavlje - konstatuje Nenad.

Nenad Lalatovi? je drugi put u svojoj karijeri imao ?ast da prvi od Zvezdinih igra?a podigne pehar. Proљle godine je to bio trofej namenjen љampionu SRJ, a sada osvaja?u Kupa.

- Bilo bi mi draћe da sam ove godine mogao da primim oba trofeja. Me?utim, љta je tu je. Nadam se da ?emo viљe sre?e imati slede?e sezone i ponoviti uspeh iz pretproљle sezone - veruje Lalatovi?.

Kup Jugoslavije je za Duљana Savi?a prvi trofej u ulozi sportskog direktora Crvene zvezde.

- Kup nam je doљao kao lek na ranu posle neuspeha u prvenstvu. Smatram da smo imali znatnu uspeљniju prole?nu sezonu u odnosu na jesenji deo takmi?enja. Osvojili smo jedan od mogu?a dva trofeja, pobedili Partizan ubedljivim rezultatom na njihovom stadionu, ali i dobili veliki broj mladih i kvalitetnih igra?a. Tu prevashodno mislim na Diљljenkov?a, Milovanovi?a, Lukovi?a, Vidi?a, kao i poja?anja Bogavca i Dudi?a - istakao je Duљan Savi?.

:D:D:D
 

Serbian Rossoneri

Starting Eleven
Joined
Apr 11, 2002
Messages
281
Reaction score
0
samo se zanostie

sledece godine, ni pfc ni rs nece osvojiti nista!

samo Vojvodina SVE! :D
 
Top